Haber

Seçim Kutlamasında Vurulan Kübra, Yaşam Mücadelesi Veriyor

Şanlıurfa’da 2. tur cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından düzenlenen kutlamalarda başından tabancayla yaralanan 15 yaşındaki Kübra Çoban, ağır bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Şanlıurfa’da seçim kutlamaları sırasında 14 yaşındaki Emirhan Gelgir de kafasına sıkılan kurşunla hayatını kaybetti. Her iki olayın da faili henüz yakalanamadı.

28 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasının ardından Şanlıurfa’da düzenlenen kutlamalarda çok sayıda kişi tabanca ve tüfeklerle ateş açtı.

Gece saatlerinde Eyyüpnebi Mahallesi’nde oturan ve bakkaldan alışveriş yaptıktan sonra evine dönen lise öğrencisi Kübra Çoban, kimliği belirsiz kişilerden çıkan tabancadan kafasına isabet eden kurşunla yaralandı.

Çoban, çağrılan sağlık ekiplerince Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Çoban, hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle ağır bakıma kaldırıldı. Yoğun bakımda entübe olarak tedavi altına alınan Kübra Çoban’ın yakınları, hastane bahçesinde umutlu bekleyişini sürdürüyor.

“Bu dolandırıcılıklara son verilsin”

Kübra Çoban’ın ağabeyi Cuma Çoban, ağabeyinin barışması için dua ettiklerini söyledi. Çoban, Seçim gecesi silah kullanımının engellenmesi ve süvarilerin durdurulması gerekiyordu. Kutlamalar neden silahlarla yapılır? Kardeşimin ve diğer ölenlerin suçu ne? Bizim yüreğimiz yandı, kimsenin yüreği yanmasın diye. İnşallah kardeşim sağlığına kavuşur ve çevremize döner. Bu tür olaylar bir daha yaşanmamalı. Bu dolandırıcılıkları durdurun. Bu tür kutlamalar yapılmamalı”söz konusu.

14 yaşındaki Emirhan hayatını kaybetti

Kutlamalar sırasında Topdağı Mahallesi’nde oturan 14 yaşındaki Emirhan Gelgir’e de kurşun isabet etti. Yaralı Emirhan Gelgir kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Her iki olayda da silahları ateşleyen kişiler şu anda bulunamadı. Polisin çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu